Panele fotowoltaiczne w domu

Fotowoltaika i panele słoneczne zyskują coraz większe uznanie w oczach klientów nastawionych na pozyskanie energii elektrycznej z tak zwanych odnawialnych źródeł. Dzieje się tak ponieważ panele słoneczne wykorzystywane do przechwytywanie energii słonecznej stają się coraz tańsze i bardziej wydajne.

Efekt fotowoltaiczny został odkryty już w XIX wieku przez Aleksandra Edmunda Becquerel, polega on na przechwytywaniu energii słonecznej za pomocą specjalnie do tego celu skonstruowanych ogniw i wytworzenia ruchu elektrycznego, który następnie może być sprzedany do sieci za wcześniej ustaloną kwotę lub wykorzystany na własne potrzeby.

Głównym surowcem wykorzystywanym do produkcji paneli fotowoltaicznych jest krzem krystaliczny. Pojedyncze ogniwo jest w stanie wygenerować prąd o mocy 1-6,97 W. Ogniwa są najczęściej produkowane w panelach o powierzchni 0,2 – 1,0 m².  Fotowoltaika Częstochowa ma szerokie zastosowanie w technologii kosmicznej.

Fotowoltaika i panele słoneczne w ostatnim czasie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Dzieje się tak dlatego, że postęp technologiczny w tej dziedzinie nauki jest bardzo dynamiczny, a co za tym idzie panele słoneczne, które wykorzystywane są do generowania energii za pomocą zjawiska fotowoltaicznego produkują więcej prądu przy zachowaniu danych parametrów wielkości.

Drugim bardzo ważnym czynnikiem mającym wpływ na ten trend jest ich malejąca cena i dofinansowania, które można uzyskać z Unii Europejskiej. Ostatnio tj. 16 września weszła również w życie ustawa, która ułatwia instalacje paneli słonecznych on-grid, czyli takich które można podłączyć do sieci elektrycznej. Od tej chwili nie będą do tego potrzebne żadne pozwolenia, wystarczy jedynie poinformować swojego providera o zajściu takiego przedsięwzięcia.

Autorem tekstu jest www.fotowolt-instal.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it. Ok