Kim jest wodzirej?

Dla większości z nas wodzirej budzi skojarzenia głównego odtwórcy filmu Feliksa Falka, gdzie Jerzy Stuhr zagrał rolę tytułowego wodzireja. Jeszcze dla innych to osoba będąca członkiem grupy muzycznej lub DJ na weselu, który zabawia przybyłych gości śmiesznymi ripostami. Prawdziwa sztuka wodzirejska to jednak coś zupełnie innego… W takim razie, kim jest prawdziwy wodzirej?

 

Wodzirej – któż to taki?

 

Mianem wodzireja nazywamy osobę będącą duszą towarzystwa, która swoim usposobieniem, charyzmą oraz poczuciem humoru potrafi rozbawiać towarzystwo. To ktoś, przy którym słowo nuda traci znaczenie. Dobry wodzirej dokłada wszelkich starań, aby przybyłym gościom dopisywał dobry humor. W jaki sposób? Poprzez kulturalne zapraszanie do zabawy oraz tańców, w którym notabene sam bierze czynny udział, zachęcając tym samym nieśmiałych biesiadników do wspólnej zabawy. Dla podniesienia atrakcyjności przyjęcia, konferansjerzy mają przygotowane specjalne nakrycia głowy tudzież inne akcesoria, dzięki którym bardziej odczuwalny jest klimat kolejnych zabaw czy przygotowanych atrakcji. Wszystko to sprawia, że takie wesele na długo pozostaje w pamięci pary młodej, jak i gości.

 

Walory osobiste

 

Dobry wodzirej na wesele powinien być profesjonalistą w każdym calu. Do jego cech szczególnych powinna należeć wysoka kultura osobista oraz elegancki, odpowiedni do uroczystości strój, najczęściej frak. Cechuje go perfekcyjne przygotowanie do pracy, poprzedzone licznymi, często żmudnymi przygotowaniami, stąd niewiele jest rzeczy, które mogłyby go zbić z tropu czy wprawić w stan zakłopotania. Dobry  wodzirej na wesele potrafi dostosować się do panującej sytuacji. Jeśli jest taka konieczność, zaprosi gości na parkiet, ale gdy ci dobrze się bawią, nie wchodzi im w drogę. W zanadrzu ma przygotowane liczne atrakcje, dostosowane do gości w każdym wieku, zaczynając od najmłodszej klienteli, a kończąc na seniorach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it. Ok