Zadbaj o swoją skórę – galanteria skórzana na co dzień!

5Nie można zaprzeczyć – skóra jest niekwestionowaną królową w obecnych trendach modowych. Każda z nas ma w swojej szafie coś skórzanego. Lubimy być modne i dobrze wglądać. Codziennie dbamy o pielęgnację swojego ciała – czas choć chwilę poświęcić naszej „drugiej” skórze.

Jak konserwować skórę naturalną?

  • Zabrudzenia i plamki. Aby usunąć zanieczyszczenia należy posłużyć się wilgotną szmatką zamoczoną w letniej wodzie. Delikatne przetarcie zabrudzonego miejsca powinno pomóc. Ważne, aby mocno nie trzeć miejsca, w którym jest plama. Najlepiej taki zabieg przeprowadzić jak tylko zobaczymy zabrudzenie. W innym razie może powstać nieestetyczne przebarwienie.
  • Tak jak pastujemy i natłuszczamy skórzane buty – zabieg ten powinien być również wykonywany w przypadku płaszczy czy spodni. Na rynku dostępne są specjalne preparaty przeznaczone do skór. Są one jednak drogie, a tak naprawdę zwykła oliwka w umiarkowanych ilościach sprawdzi się bardzo podobnie. Pamiętaj jednak, nawet jeśli Twój płaszcz jest czarny – używaj bezbarwnych past. Po wypastowaniu czarną emulsją, nawet dobrze wyczyszczona skóra z czasem może zabarwić ubranie noszone pod płaszczem.

Jak przechowywać skórę?

Skóra jest mocna i trwała. Wykorzystywana jest w produkcji odzieży dla motocyklistów, rękawic dla budowniczych, skórzanych spodni czy obuwia wojskowego (przykładowe ubrania skórzane znajdziecie na lamoda.pl/explore/ubrania/skora-tag). Jednak nie można zapominać, że jest to produkt naturalny i przy całej swojej mocy – delikatny. Przechowywanie skóry w okresie, w którym jej nie nosimy, powinno opierać się na kilku zasadach. Po pierwsze warto zabezpieczyć skórę przed osiadającym kurzem. Najlepiej umieścić ją w pokrowcu. Co ważne – nie może być on foliowy, gdyż uniemożliwia to właściwą wentylację, potrzebną do utrzymania jej kondycji. Skórę również powinno się zabezpieczyć przed promieniami UV. Najlepiej więc jest ją schować do szafy w materiałowym pokrowcu.

Co zrobić, gdy skóra poszarzała, ma rysy i nieestetyczne przebarwienia? Z trudnymi przypadkami warto udać się do pralni chemicznej, która specjalizuje się w odświeżaniu i czyszczeniu skórzanych kurtek, spodni czy sukienek. Samodzielna próba przywrócenia pięknego wyglądu jest możliwa, jednak łatwo tutaj o popełnienie błędu i trwałe zniszczenie naszego ulubionego ubrania. Dobrej jakości skóra wymaga dużego doświadczenia w pielęgnacji tak, by z trwałego materiału nie zrobić wygniecionej kulki nadającej się tylko do wyrzucenia.

1 Komentarz

  1. Paulina napisał(a):

    Skóra może być dość problematycznym tworzywem do czyszczenia, gdyż boimy się ją uszkodzić. Ja swoje skórzane buty czyszczę wyłącznie przeznaczonym do tego specyfikiem ze sklepu. Prawdopodobnie gdybym miała skórzaną kurtkę oddałabym ją do pralni i problem z głowy 😉
    Paulina ostatnio opublikował…Modne spodnie wiosna 2016My Profile

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it. Ok