Paznokcie hybrydowe w kilku krokach

Paznokcie hybrydowe w kilku krokach

Jeżeli interesujesz się trendami w stylizacji paznokci i interesują Cię wszystkie nowe produkty, to dobrze trafiłaś. W treści niniejszego artykułu chcemy przybliżyć Ci metodę nakładania lakieru hybrydowego z użyciem lampy UV lub LED.

Pierwszym krokiem w przygotowaniu do tej formy zabawy z lakierami powinnyśmy zawsze zadbać o naszą płytkę paznokcia w taki sposób, aby nadawała się do pracy. Co zatem, po kolei – opiłowanie płytki do pożądanego kształtu, odsunięcie skórek przy użyciu drewnianego patyczka, następnie wypiłowanie płytki bloczkiem polerskim – tak aby zmatowić naszą bazę do działania, którą w tym momencie jest sama płytka, nie żaden tips. Jeżeli paznokieć jest odpowiednio przygotowany, to użyj wacika bezpyłowego i odtłuść płytkę specjalnym preparatem. To już wszystko co potrzebujesz aby zacząć opracowywać hybrydy paznokcie. Teraz zajmij się bazą – nałóż ją dokładnie i wsadź do lampy, odczekaj odpowiednią ilość czasu, pamiętaj przy tym aby nie zalać skórek i zadbaj o to, aby baza pokryła również krawędzie paznokcia. Teraz możesz już nałożyć pierwszą warstwę wybranego przez siebie koloru lakieru hybrydowego. Sprawdź czy zrobiłaś to dokładnie, następnie wsadź dłoń do lampy. W razie potrzeby możesz powtórzyć proceder, nałożyć kolejną warstwę koloru i utwardzić w lampie.

Nie przesadź w tym momencie z powtórkami tej czynności, ponieważ paznokieć nie będzie wyglądał naturalnie z kilkoma warstwami hybrydy. Jeżeli uznasz, że ten etap masz już za sobą, pozostaje tylko zadbanie o to, aby dokładnie rozprowadzić lakier nawierzchniowy, który utrwali lakier i doda mu efekt połysku – oczywiście również wsadź dłoń do lampy.

Ostatnim elementem jest odtłuszczenie płytki paznokcia. Pamiętaj aby zawsze oddzielnie traktować wszystkimi preparatami kciuka, jeżeli zechcesz robić wszystko na raz, to z pewnością materiał w formie żelu na kciuku się rozleje i da to nieestetyczny wygląd.

Pamiętaj, bądź cierpliwa, nie musi Ci wyjść idealnie za pierwszym razem, ale z pewnością z czasem dojdziesz do perfekcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it. Ok