Jak modnie ubrać dziecko

tuss-fotoModa dziecięca nie wiele odbiega od mody dorosłych. W każdym sezonie obowiązują określone trendy dotyczące kolorystyki, fasonów, dodatków i innych drobiazgów.

Na co zwrócić szczególną uwagę

Wybierając modne ubrania dla maluchów przede wszystkim trzeba pamiętać, że w ubraniu dziecku musi być wygodnie. Nie ma znaczenia czy ma kilka miesięcy, czy kilka lat. Śpioszki, spodenki, podkoszulki, bluzy nie mogą krępować jego ruchów. Muszą być luźne i z miękkich tkanin, takie najbardziej lubią dzieci.

Bezpieczeństwo odzieży to wbrew pozorom bardzo istotne kryterium wyboru. Obuwie powinno być profilowane i wykonane z materiałów naturalnych. To zabezpieczy dziecko przed wadami stóp w przyszłości (płaskostopie, koślawe palce, potliwość stóp).

Wybierając spodenki i bluzy trzeba zwracać uwagę na bezpieczne zapinanie. Dla najmłodszych najlepsze są spodenki na gumce i bluzki na zakładkę lub zamek. Nie ma ryzyka, że dziecko urwie guzik i go połknie.

Najlepszymi tkaninami na ubrania dziecięce są tkaniny naturalne, najlepiej posiadające certyfikat Oeko-Tex® Standard 100, który gwarantuje, że materiał pozbawiony jest substancji szkodliwych dla człowieka.

Jaką stylizację wybrać

Oczywiście musi być ona dostosowana do płci i wieku dziecka, ale nie ma co przesadzać. Niektóre mamy uważają, że rygorystycznie trzeba przestrzegać zasady: kolor niebieski dla chłopców, kolor różowy dla dziewczynek. Tymczasem dziewczynka może pięknie wyglądać w niebieskich śpioszkach lub kaftaniku, które podkreślą jej urodę. Każdą modę należy stosować z umiarem.

Niektóre sklepy sieciowe proponują jednakowe stylizacje dla mamy i córki. I będzie to świetnie wyglądało pod warunkiem, że będzie to stylizacja robiona pod kątem dziecka a mama będzie czuła się w niej swobodnie, np. kolekcje marki Tuss. Natomiast nie najlepiej będzie wyglądała stylizacja odwrotna, czyli ubieranie dziecka w dorosłe ubrania, może powstać wtedy efekt „stara-malutka”. We wszystkim najważniejszy jest umiar.

Najlepiej prezentują się kolorowe stylizacje przygotowane wyłącznie dla dzieci. Bardzo często ozdabiane są bohaterami z ich ulubionych bajek i ten trend nie zmienia się od lat, zmieniają się tylko bohaterowie.

Ciekawe inspiracje oraz dzież dla dzieci znajdziecie na http://tuss.pl/pl/ – producent ubrań dziecięcych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it. Ok