Białe tenisówki – jak o nie zadbać?

biale tenisowkiTo prawdziwa klasyka, ale zwykle na kilka pierwszych dni, gdy jeszcze wyglądają jak nowe –tenisówki białe, ponieważ to właśnie o nich mowa, mają wielu wielbicieli zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Są naprawdę uniwersalne, ponieważ pasują do wielu różnorodnych stylizacji, ponadto od razu przyciągają wzrok i nadają się na różnorodne okazje. Niestety, tenisówki wykonane z białego płótna są najbardziej narażone na widoczne zabrudzenia – wystarczy tylko kałuża, ziemia czy też nawet miejski kurz, aby szybko stały się brudne i tym samym nieestetyczne. Na szczęście większość tego rodzaju butów można bez problemu czyścić. Jak to zrobić?

Czyszczenie ręczne

To najlepszy wybór, ponieważ plamy można wywabić także miejscowo. Do czyszczenia białych tenisówek najlepiej wybrać proszek do prania lub płyn do prania – może być także do białych ubrań, a następnie rozcieńczyć niewielką ilość w ciepłej wodzie, aby powstała piana. Jeżeli buty są mocno zabrudzone, należy wyjąć z nich sznurówki i buty bez sznurówek zanurzyć na kila minut w powstałym płynie – sznurówki najlepiej prać osobno. Mocniejsze zabrudzenia należy następnie wyczyścić szczoteczką lub szmatką. Można również użyć odrobiny pasty do zębów nałożonej na szczoteczkę. Zamiast proszku do prania można też wybrać płyn do mycia naczyń albo sodę oczyszczoną. Na koniec obuwie należy wypłukać pod bieżącą wodą i wypchać gazetami albo ręcznikami kuchennymi – wtedy szybciej wyschnie i zachowa swój kształt.

Pranie w pralce

To drugi sposób, ale należy pamiętać o tym, że często jest on nierekomendowany przez producentów, ponieważ może doprowadzić do zniszczenia obuwia – robisz to wobec tego na własną odpowiedzialność. Ta metoda przeznaczona jest tylko dla butów tekstylnych. Z butów należy wyciągnąć sznurówki i zawiązać je razem, następnie włożyć do pralki z butami i najlepiej białą szmatką czy ręcznikiem, aby wytłumić bęben. Najlepiej prać je na jak najkrótszym programie i w niskiej temperaturze, ponieważ istnieje ryzyko rozklejenia się obuwia. Po zakończeniu prania należy również wypchać je gazetami albo ręcznikami kuchennymi do wyschnięcia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it. Ok