Najmodniejsze trendy w wystroju wnętrz

1Zastanawiasz się jak urządzić mieszkanie? Przeczytaj, jakie są obecnie najmodniejsze trendy w wystroju wnętrz. Przedstawiamy krótko style, które cieszą się największą popularnością wśród Polaków.

Styl skandynawski

Styl skandynawski to styl cechujący połączenie prostoty i funkcjonalności z estetyką. Dominuje w nim minimalizm, stonowane kolory i naturalne materiały, takie jak drewno, len czy bawełna. Dlaczego ten styl jest tak uwielbiany przez Polaków? Sekretem jest umiejętne łączenie barw, wzorów i materiałów, w którym Skandynawowie są mistrzami. Ponadto ten styl jest bardzo funkcjonalny, przy niewielkich kosztach można mieć rozwiązania piękne i bardzo praktyczne.

Więcej na http://www.casabianca.pl/

Styl prowansalski

Kiedyś styl francuski kojarzony był przede wszystkim z przepychem i bogatymi zdobieniami inspirowanymi epoką Burbonów. Dzisiaj inspirację stanowi raczej francuska prowincja – przede wszystkim Prowansja. To styl o wiele bardziej lekki i przyjemny, kojarzący się posiadłością na wsi. Jego cechami charakterystycznymi są bielone drewno, rustykalne zdobienia oraz ozdoby w postaci dużej ilości świeżych ziół i kwiatów.

Styl glamour

Dla jednych wymarzony sposób na aranżację wnętrza, dla drugich synonim kiczu i braku smaku. Styl glamour ma przede wszystkim przyciągać uwagę i błyszczeć. To bardzo eklektyczny styl, łączy cechy nowoczesnego designu na przykład z barokowymi meblami. Tego rodzaju aranżacje łączą w sobie luksus z poczuciem humoru, przesadą i odrobiną kiczu. Ten styl oznacza balansowanie na granicy dobrego smaku – jeśli nie zadbamy o odpowiednią jakość, zamiast zachwycać nasza aranżacja stanie się tandetna.

Styl vintage

Do mody powracają również stylizacje w stylu vintage. Chętnie rezygnujemy z nowoczesności i kupujemy meble, które są celowo postarzane. W ten sposób sprawiają wrażenie jakby były wyciągnięte ze strychu babci. Przy pomocy postarzanych mebli i babcinych bibelotów możemy łatwo wyczarować romantyczny, sentymentalny nastrój. Zwolennicy nowoczesnych rozwiązań za pewne taki wystrój uznają za nudny, innym pomoże na stworzenie domowego ciepła.

Interesujące dodatki, akcesoria oraz stylowe elementy aranżacyjno dekoracyjne w stylu skandynawskiem znajdźiecie na CasaBianca.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it. Ok