Jak perfumy działają na zmysły

Jak perfumy działają na zmysły

graikaŻaden zapach nie jest obojętny, jedne uwielbiamy, bo kojarzą nam się z przyjemnymi wspomnieniami, wprowadzają nas w dobry nastrój, podnoszą ego. Inne aromaty przywołują złe wspomnienia, drażnią nasze zmysły, wywołują irytację.

Nuty zapachowe perfum

Wszystkie perfumy składają się z trzech nut zapachowych, które uwalniają się w różnej kolejności. Najważniejszą jest nuta bazowa, która uwalnia się najwolniej i ma największe znaczenie dla jakości perfum. Obok olejków eterycznych nuta ta zawiera substancje wzmacniające takie jak piżmo, żywice leśne. To one długo utrzymują zapach na skórze.

Drugą nutą jest nuta średnia, która łączy nutę bazową i nutę lotną tworząc z nich jednolitą kompozycję. Najczęściej nuta ta zawiera zapachy kwiatowe lub owocowe. Często nazywana jest nutą serca.

Najbardziej ulotną nutą jest nuta wysoka zwana nutą zmysłu. To ten zapach, który jest odbierany zaraz po skropieniu perfumami, ale też najszybciej się ulatnia.

Perfumerzy najczęściej powtarzają jeden lub kilka zapachów we wszystkich nutach. Decyduje to o charakterze perfum i ich działaniu na zmysły.

Jakie zapachy lubią mężczyźni

Od dawna wiadomo, że perfumy damskie silnie działają na zmysły mężczyzn, niektóre mogą być traktowane jako afrodyzjaki. Zdecydowanie mężczyźni nie lubią zapachów ostrych, intensywnych, które po pewnym czasie stają się meczące. Zdecydowanie preferują kompozycje na bazie piżma, które najbardziej przypomina zapach naturalnej skóry. Dla swoich partnerek najchętniej kupują perfumy o zapachach kwiatowych i owocowych, które pobudzają zmysły, kojarzą się z wakacjami. Ulubione ich zapachy to wanilia, migdały, czekolada, karmel.

Jakie zapachy lubią kobiety

Zdecydowanie wolą, by zapach otaczający mężczyznę był wyraźny i ostry. Większość preferuje nutę drzewną z dodatkiem nuty owocowej i przypraw. Taka kompozycja pobudza zmysły, powoduje zainteresowanie i wzbudza pożądanie.

Wybierając kosmetyki warto pamiętać, że działają nie tylko na nasze zmysły, ale także na zmysły płci przeciwnej. Dzięki nim możemy wzbudzić zainteresowanie partnera.

Źródło: Perfumeria internetowa www.perfumerianiebieska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it. Ok