Perły Grecji

Rajskie plaże, lazurowa woda, palmy i dogłębny wypoczynek – wszystko to znajdziemy na greckich wyspach, których jest aż dwa i pół tysiąca na Morzu Jońskim oraz Egejskim. Najczęściej odwiedzane dwie z nich to Santorini i Kreta, a każda z nich słynie z zupełnie innych powodów.

 Co jest najbardziej charakterystyczne dla pierwszej z polecanych wysp? Przede wszystkim – domki o śnieżnobiałych ścianach i intensywnie niebieskich dachach w połączeniu ze znakomitym widokiem na lazurowe morze. Widoki z tej wyspy królują na pocztówkach w całej Grecji – turyści uwielbiają magiczny klimat miasteczek na Santorini.

 Natomiast Kreta jest wyspą surową – mało na niej bujnej roślinności, wydaje się, że ziemia wyschła tam na wiór, a jednak wiele osób udających się na urlop do Grecji wybiera właśnie tę wyspę. Dlaczego? Ponieważ Kreta jest wyspą górzystą, a to zapewnia dodatkową opcję spędzenia wolnego czasu na niej – raz wyjście na plażę, raz wycieczka w góry i tułanie się po gajach oliwnych.

 Dla wielu turystów ważna jest kwestia mobilności na urlopie, by nie przesiedzieć tygodnia czy dwóch w jednym miejscu – niestety, wypożyczenie auta na tych wyspach nie należy do najtańszych sposobów zwiedzania, więc Grecja autokarem jest o wiele oszczędniejszą opcją. Zaoszczędzone pieniądze można potem wydać na pozwiedzanie jaskiń, do których dostęp możliwy jest tylko od strony morza, bądź na skosztowanie przysmaków lokalnej kuchni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it. Ok