Wymiana materiału rolety w kasecie

Twoja osłona okienna jest już mocno wysłużona lub zniszczona? Nie zawsze musisz od razu kupować nową aranżację. Wyjaśniamy, jak wygląda wymiana materiału rolety w kasecie i kiedy się na nią zdecydować!

Codzienne zwijanie oraz rozwijanie, pył, kurz, promieniowanie UV oraz inne zagrożenia szybko niszczą tkaniny. Osłony okienne z czasem tracą swój urok. Nie tylko się zużywają, ale mogą też się przedrzeć lub trwale poplamić. Co wtedy zrobić? Dowiedz się, czy wymiana materiału rolety w kasecie to dobry pomysł!

Wymiana materiału rolety w kasecie – kiedy jest konieczna?

Tkanina zawieszona na oknie jest narażona na wiele szkodliwych czynników zewnętrznych. Ponieważ jest intensywnie eksploatowanym elementem wyposażenia, łatwo ją uszkodzić. Nie oznacza to jednak, że w takiej sytuacji trzeba kupić nową instalację. W niektórych przypadkach dobrym rozwiązaniem jest wymiana materiału rolety w kasecie. Często decydują się na nią osoby, które posiadają osłony wykonane na zamówienie. Jeśli perfekcyjnie dopasowany mechanizm działa, nie ma sensu go wyrzucać.

Przeczytaj również: https://www.agatarolety.pl/blog/wymiana-materialu-rolety-w-kasecie/

Jak wymienia się materiał rolety w kasecie?

Nie każdy wie jednak, jak wymienia się materiał rolety w kasecie. Najpierw należy usunąć starą tkaninę, co nie powinno nikomu sprawić większych problemów – wystarczy ją wyciąć z profilu. Kłopoty pojawiają się na kolejnych etapach. Najłatwiej jest zamówić nowy materiał u producenta. Jeśli jednak posiada się model ze sklepu sieciowego lub dana firma już nie istnieje, trzeba zwrócić się do specjalnego przedsiębiorstwa. Wtedy usługa może być dość kosztowna.

Czy wymiana materiału rolety w kasecie się opłaca?

W wielu przypadkach okazuje się, że wymiana materiału rolety w kasecie jest bardzo drogim wyjściem. W takiej sytuacji warto sprawdzić, ile kosztowałby zakup nowej osłony. Może się okazać, że wystarczy niewiele dołożyć. Mechanizm po czasie z pewnością jest też wysłużony, dlatego może w każdej chwili się zepsuć. Dobrze jest więc rozważyć inwestycję w nową roletę na wymiar.

Wymiana materiału w rolecie to ciekawe rozwiązanie, ale nie zawsze się sprawdza. Zawsze upewnij się, czy jest opłacalne. Sprawdź, która opcja jest lepsza i zamów nową tkaninę lub osłonę!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it. Ok