Rośliny owadożerne w twoim domu

drosera-1037636_1280Lato to czas, gdy chętnie wypoczywamy w ogrodzie lub na tarasie. Osoby mieszkające w mieszkaniu mają mniej możliwości – pozostaje im balkon lub otwarcie na oścież okna. W drugim przypadku trzeba liczyć się z nieproszonymi gośćmi – owadami.

Otwarcie okna w mieszkaniu zwłaszcza w godzinach wieczornych to zaproszenie owadów do środka. Jak sobie z nimi poradzić? Zamiast szukać w sklepach specjalnej klapki, lepiej, abyś zakupił… rośliny owadożerne. Są one dostępne zarówno w sklepach ogrodniczych, jak i marketach.

Nietypowa ozdoba wnętrz

Rośliny owadożerne to fenomen w świecie roślin – potrafią one odżywiać się na dwa sposoby. Poza czerpaniem składników odżywczych z ziemi, są tak zbudowane, że mogą… polować. Pomaga im w tym specjalna konstrukcja liści czy wabienie owadów charakterystycznym zapachem. W praktyce takie rośliny świetnie sprawdzają się latem w mieszkaniach. Prezentują się przy tym niezwykle ciekawie – są kolorowe i przyciągają uwagę.

Jakie rośliny kupić?

Jeżeli chodzi o rośliny owadożerne, to osoby zainteresowane mają naprawdę duże możliwości. W sklepach można zakupić m.in. muchołówkę amerykańską, rosiczkę czy dzbanecznik. Poszczególne rośliny wymagają różnych warunków – przed zakupem powinieneś zorientować się, czy będziesz w stanie zapewnić wybranej roślinie optymalne. Przykładowo rosiczka nie wymaga większych zabiegów pielęgnacyjnych, zaś dzbanecznik – aby wabić owady – musi mieć odpowiednio dużo wilgoci.

Zapomnij o nawożeniu

Rośliny owadożerne są mniej wymagające niż inne. Można je uprawiać w doniczkach, ale zabiegi pielęgnacyjne ograniczają się do zapewnienia im dostępu do światła, odpowiedniej wilgotności i wody. Najlepiej, aby woda był miękka. Do podlewania używaj zatem wody przegotowanej lub destylowanej. Nawożenie roślin owadożernych nie jest koniecznością.

Zobacz także wymażone projekty domów http://pracownia-projekty.dom.pl/ – domy jednorodzinne, parterowe oraz projekty domów z poddaszem użytkowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it. Ok