Kontenery do wywozu gruzu

Podczas budowy czy remontu należy pozbywać się rosnącej sterty gruzu, jednak, aby to zrobić trzeba wcześniej zaopatrzyć się w specjalny kontener do jego składowania.

Według art.26 ustawy o odpadach nie można bezprawnie składować i magazynować żadnych odpadów.  W przypadku niezastosowania się do tego zakazu władze samorządowe w drodze decyzji wydawanej z urzędu, nakazują posiadaczowi odpadów usunięcie odpadów z miejsca nieprzeznaczonego do ich składowania lub magazynowania. W sytuacji niezastosowania się do nakazu zostają nałożone sankcje i podjęte kolejne kroki prawne. Aby uniknąć tego typu problemów i nieprzyjemności wystarczy minimalna wiedza na temat składowania i wywozu gruzu lub zwrócenie się do profesjonalnej firmy takiej jak http://www.redskip.pl/lodz/wywoz-gruzu-lodz/.

Kontenery do wywozu gruzu

Aby móc legalnie składować odpady np. obok bloku lub przestrzeni, której właścicielem jest ktoś inny, potrzebna jest zgoda właściciela posesji. Ponadto konieczne jest posiadanie specjalnych kontenerów przeznaczonych do składowania tego typu odpadów.

Aby wybrać właściwy kontener należy na początku sprecyzować rodzaj odpadów. Jeżeli w ich skład będzie wchodzić wyłącznie gruz, czyli beton, kamienie, cegły, ziemia, należy wybrać kontener na gruz czysty.

W przypadku pozbywania się również starych mebli, elementów drewnianych, foli, styropiany, wełny, kartonu, plastiku, gałęzi czy szkła wymagany jest kontener na odpady mieszane.

Ten drugi rodzaj pojemników pozwala na wyrzucenie praktycznie wszystkiego co może nagromadzić się w trakcie prac remontowych czy budowlanych. Dlatego tak ważnym jest, aby przed rozpoczęciem prac określić ich zakres i rodzaj.

Pojemności kontenerów

Po sprecyzowaniu rodzaju odpadów należy wziąć pod uwagę jak duży kontener jest potrzebny. Firmy oferujące wywóz gruzu posiadają niewielkie worki od 30kg aż to 1 tony.  Bez względu czy tego typu odpadów będzie dużo, czy może zapełni się jeden mały worek to nie wolno nigdy wyrzucać gruzu do kosza.

Kontenery blaszane są również o różnej pojemności. Sięgają od 2,7 m3 do 36m3 w związku czym zawsze należy dostosować go do swoich potrzeb.  W przypadku remontu mieszkania w bloku spokojnie powinien wystarczyć ten najmniejszy kontener. W sytuacji dużej budowy polecane są duże kontenery, ponieważ ich wypożyczenie wychodzi taniej. Ceny poszczególnych pojemników są bardzo zróżnicowane, w różnych częściach Polski. Dlatego poszukując ich należy wyszukać cennika obowiązującego w danej lokalizacji.

Tego typu działanie uchroni nas od nieprzyjemności, kłopotów ze składowaniem odpadów a co najważniejsze nie narazi nas na sankcje prawne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it. Ok