Jak zamontować żaluzje bez wiercenia?

zaluzje aluminiowe bez wiercenia

Musisz zamontować osłony okienne, ale nie chcesz używać do tego wiertarki? Współcześnie istnieje kilka skutecznych i wytrzymałych metod! Wyjaśniamy, jak zamontować żaluzje bez wiercenia!

Z różnych powodów można nie chcieć instalować osłon okiennych w inwazyjny sposób. Niechętni ku temu są m.in. właściciele pięknych, drewnianych okien, osoby wynajmujące mieszkanie czy po prostu osoby nieposiadające wiertarki. Dowiedz się, jak zamontować żaluzje aluminiowe bez wiercenia, by wisiały pewnie i stabilnie!

Jak montuje się żaluzje bez wiercenia?

Osłony okienne można instalować na najróżniejsze sposoby. Profil musi być zawsze przytwierdzony do płaskiej powierzchni – ramy albo skrzydła okna, bądź ściany lub sufitu. Wiele osób myśli, że stosunkowo ciężkie żaluzje (szczególnie drewniane) koniecznie powinny być przykręcone. Współcześnie jednak z powodzeniem montuje się żaluzje bez wiercenia! W tym celu używa się specjalnych zaczepów lub taśm czy też mas mocujących. Metoda jest jednak zwykle ściśle zależna od typu posiadanych okien.

Sposoby bezinwazyjnego montażu żaluzji

Na ten moment najpopularniejsze są dwa sposoby bezinwazyjnego montażu żaluzji: na zaczepy oraz na taśmę mocującą. Pierwszy z nich opiera się na specjalnych mocowaniach, które zakłada się na ramę lub skrzydło okna. Zwykle są one wciskane lub dokręcane jak imadło. Do nich wkłada się profil – i gotowe! Druga metoda wykorzystuje taśmy z klejem wytrzymującym obciążenie do nawet 60 kg. Wystarczy je podkleić pod profil i umieścić na oknie lub ścianie.

Czytaj również: https://www.agatarolety.pl/blog/zaluzje-na-wymiar-jak-zmierzyc-okno/

Gdzie kupić żaluzje montowane bez wiercenia?

By jednak móc swobodnie wybierać spośród różnych metod montażu bezinwazyjnego, najrozsądniej jest kupić żaluzje montowane bez wiercenia na zamówienie. Tylko w taki sposób można dostosować instalację do swoich potrzeb, a przy tym mieć pewność, że będzie ona odpowiednio wytrzymała. Przy okazji dopasuje się wszelkie inne parametry i cechy wybranej osłony.

Żaluzje bez wiercenia są bardzo wygodne, a do tego proste w zakładaniu. Jeśli więc nie chcesz lub nie możesz niszczyć okien lub ścian, koniecznie wybierz taki model. Zapomnij o hałasie, kurzu i brzydkich dziurach!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it. Ok