Jak wybrać żaluzje aluminiowe

Zakup żaluzji aluminiowych nie jest wcale prostym zadaniem. Wśród ogromu propozycji, wariantów i ofert łatwo poczuć się zagubionym i niepewnym. Na co więc szczególnie zwrócić uwagę zanim podejmie się decyzję o wyborze żaluzji?

Wydawało się, że żaluzje aluminiowe odejdą do lamusa jako relikt przeszłości. Współcześnie jednak projektanci chętnie nawiązują do dawnych trendów wnętrzarskich z różnych epok. Takie żaluzje są względnie tanie i bardzo lekkie, a przy tym wcale nie muszą wyglądać jak pozostałość z czasów PRLu. Jak sprawić, by stały się funkcjonalną ozdobą domu?

Sprytna funkcjonalność

Żaluzje świetnie pozwalają dostosować ilość światła zewnętrznego wpadającego do wnętrza mieszkania. W zależności od tego, pod jakim kątem ustawi się lamelki, uzyska się określony efekt. Dobrze poradzą sobie zarówno z powstrzymaniem intensywnych promieni słonecznych jak i wyciemnieniem pokoju przed snem.

Podobnie jest w kwestii ograniczenia widoczności – w każdej chwili, gdy domownicy potrzebują chwili prywatności, żaluzja świetnie się sprawdzi. Odpowiednie ustawienia pozwalają także na osłonięcie widoku wnętrza domu, nie pozbawiając dostępu światła.

Czytaj także: https://www.agatarolety.pl/blog/jakie-wybrac-zaluzje-do-bialych-okien/

Nowoczesny wygląd

Żaluzje wykonane z aluminium wcale nie muszą wyglądać jak wyposażenie biurowca sprzed 30 lat. Współczesne projekty dopasują się do bardzo modnych, nowoczesnych wnętrz. Bardzo ciekawie prezentują się te w naturalnym, metalicznym kolorze. Wyglądają surowo, dlatego świetnie sprawdzą się np. w industrialnych loftach. Dostępne są także w zasadzie we wszystkich kolorach i odcieniach, w tym także matowych.

A co z mankamentami?

Niektórych może odstraszać perspektywa żaluzji mocno nagrzewających się od słońca i słabo chroniących przed upałem. Faktycznie, jest to duży kłopot, jeśli chodzi o zwyczajne żaluzje aluminiowe. Znaleźć można jednak modele z lamelkami pociągniętymi specjalną farbą odbijającą promienie słoneczne, co całkowicie rozwiązuje ten problem.

Nowoczesne żaluzje aluminiowe są piękne i funkcjonalne. Odpowiednio zaaranżowane pasują nawet do najmodniejszych wnętrz. Warto więc świeżo spojrzeć na tę klasykę osłon okiennych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it. Ok