Coraz lepsze dochody specjalistów w konretnych branżach

Trafna koniunktura dla pracowników średniego oraz wyższego szczebla. Cykliczne badanie Antal Global Snapshot sugeruje, iż w dalszym czasie wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów i kierowników. Zwiększenie zatrudnienia takich pracowników w procesie najbliższych trzech miesięcy planuje 66 procent instytucji. Tylko 11 procent właścicieli chce wykonać redukcje zatrudnienia pośrodku tejże kategorii zawodowej.

Liderami w angażowaniu specjalistów oraz przełożonych są niezmiennie centra usług biznesowych. Na następnym miejscu znajduje się przemysł komputerowy. Oba sektory od lat przewyższają statystyczną dynamikę rekrutacji dla Polski. W środowisku liderów znalazła się dodatkowo branża e-commerce i nowe media.

Eksperci Antal International kierują uwagę, że polscy klienci coraz chętniej korzystają z możliwości robienia zakupów poprzez net. W związku z tym sporo firm, głównie z obszaru handlu tworzy konieczność zatrudniania fachowców e-commerce. Rozwija się też konieczność komunikacji z klientem w cyfrowym świecie a tym samym zapotrzebowanie na profesjonalistów z zakresu marketingu internetowego.

Powiększenie zatrudnienia będzie również miało miejsce w usługach prawniczych oraz także w przemyśle motoryzacji i lotnictwa.

Do specjalności, które dominują w rekrutacji należą także rachunkowość i consulting a również bankowość i FMCG zatem rynek obejmujący produkty szybko zbywalne. Według Antal Global Snapshot wysoką dynamikę zatrudnienia przewiduje się także w takich specjalizacjach jak: telekomunikacja, handel detaliczny i ubezpieczenia. Specjalizacje, jakie odnotowują trochę niższą dynamiczność zatrudnienia to farmaceutyka, gałąź syntetyczna, hutnictwo, kopalnictwo i przemysł ciężki.

Skutki doświadczenia wskazują, iż tendencje rynku pracy w Europie Środkowo-Wschodniej są zbliżone jak w Polsce. 65 procent pracodawców w sektorze chce zatrudniać w czasie najbliższych trzech miesięcy a 12 procent spośród nich zasugerowało redukcję urzędów.

Polska oraz lokalny region niezwykle korzystnie wypadają na tle tak oznaczanych gospodarek dorosłych, jakie nieco gorzej plasują się pod względem zapowiadanej dynamiki selekcji. Dla przykładu w Belgii 59 procent właścicieli będzie zatrudniać ekspertów oraz dyrektorów, we Francji 50 procent, w Niemczech 34 procent a w Austrii 36 procent.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it. Ok